Międzynarodowy Dzień Emigrantów - 18 grudnia

Międzynarodowy Dzień Emigrantów - 18 grudnia
Międzynarodowy Dzień Emigrantów przypada na 18 grudnia.
Święto to zostało ustanowione 4 grudnia 2000 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych (na wniosek Rady Gospodarczej i Społecznej). ONZ chciało w ten sposób zwrócić uwagę na bardzo szybko rosnącą liczbę migrantów i konieczność poszanowania ich praw do wolności na całym świecie.

Organizacja Narodów Zjednoczonych wybrała tę datę nieprzypadkowo ? 18 grudnia 1990 roku to dzień ustanowienia międzynarodowej konwencji w sprawie ochrony praw emigrantów (konwencja odnosi się do osób wyjeżdżających poza granice swojego kraju do pracy i osiedlających się w nowym miejscu na stałe wraz z całymi rodzinami).

Święto daje okazję do dzielenia się doświadczenia i opiniami na temat problemu emigracji. Wskazuje konieczność prac nad ulepszeniem ochrony pracowników na emigracji, zapewnienia im godnych warunków zatrudnienia i wynagrodzenia oraz traktowania na równi z mieszkańcami danego państwa.

Międzynarodowy Dzień Emigrantów to także okazja, aby podkreślić korzyści gospodarcze płynące
z rozwoju emigracji. Dla mieszkańców przyjmujących emigrantów święto to jest okazją do chwili refleksji nad gośćmi, a dla samych emigrantów impulsem do przemyślenia celów wyjazdu i roli, którą pełnią w nowej społeczności.
?%


Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.

Witaj na największym portalu ze śmiesznymi obrazkami i filmikami w Polsce Gupizna.pl. Jak się tu znalazłeś to zapewne szukałeś śmiesznych filmików lub, obrazków . Najważniejsze, że trafiłeś do nas, bo to wszystko znajdziesz właśnie na Gupizna.pl. Nasza strona portalu to Gupizna.pl jak i największy zbiór z najnowszymi obrazkami i filmikami. Zobacz Międzynarodowy Dzień Emigrantów - 18 grudnia za darmo, bez żadnych ukrytych opłat w formacie graficznym. Znajdziesz tu wiele wiele innych śmiesznych obrazków. Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Cię do przeszukania naszych pozostałych kategorii.
Wierzymy, że dzięki obrazkowi Zobacz obrazek Międzynarodowy Dzień Emigrantów - 18 grudnia polubisz nasz portal ze śmiesznymi obrazkami, bo to właśnie dla takich ludzi jak Ty nasi Moderatorzy oraz Administratorzy całą dobę starają się uzupełniać nasze kategorie z obrazkami i filmikami po to żeby (Wy) pasjonaci obrazków mieli okazję zobaczyć najnowsze i najlepsze obrazki i filmiki.

Tak więc dla przypomnienia, oglądasz właśnie Międzynarodowy Dzień Emigrantów - 18 grudnia, który został dodany do naszego portalu przez DaVeB do kategorii Wpisy tekstowe dnia 2021.12.18 22:09. Zapraszamy także do obejrzenia innych śmiesznych obrazków. Znajdziecie u nas najnowsze śmieszne filmiki i śmieszne wpisy z internetu i nie tylko.
stat4u