Dzień wiecznie zielonych roślin - 19 grudnia

Dzień wiecznie zielonych roślin - 19 grudnia
19 grudnia obchodzony jest Dzień wiecznie zielonych roślin.
Nie wyobrażam sobie świąt bez choinki, która w pięknej swej szacie zdobi nasze domy, przepięknie zielone drzewko przystrojone bombkami. Rośliny wiecznie zielone to przede wszystkich iglaki (bez modrzewia) oraz borówki, bukszpan, różanecznik oraz berberys.
Rośliny te nie gubią liści, igieł całkowicie, robią to latami zastępując je nowymi pędami.

Dzień wiecznie zielonych roślin to czas zadumy nad pięknem jakie nas otacza mimo szarości za oknem, zimna i śniegu. Roślinność, która cieszy oko jest zielona i działa na Nas uspakajająco.
Kolor zielony to barwa harmonii ze światem. Dlaczego by nie udać się na spacer do lasu aby poobcować troszkę z naturą?

Rośliny wiecznie zielone jak sama nazwa wskazuje, przez cały czas zachowują swój naturalny kolor. W naszym kraju można do nich zaliczyć niemal wszystkie rośliny iglaste, a także borówkę brusznicę, bluszcz pospolity czy jemiołę. Dzień wiecznie zielonych roślin ma na celu zwrócenie na nie uwagi i potrzebę ich ochrony.
?%


Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.

Witaj na największym portalu ze śmiesznymi obrazkami i filmikami w Polsce Gupizna.pl. Jak się tu znalazłeś to zapewne szukałeś śmiesznych filmików lub, obrazków . Najważniejsze, że trafiłeś do nas, bo to wszystko znajdziesz właśnie na Gupizna.pl. Nasza strona portalu to Gupizna.pl jak i największy zbiór z najnowszymi obrazkami i filmikami. Zobacz Dzień wiecznie zielonych roślin - 19 grudnia za darmo, bez żadnych ukrytych opłat w formacie graficznym. Znajdziesz tu wiele wiele innych śmiesznych obrazków. Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Cię do przeszukania naszych pozostałych kategorii.
Wierzymy, że dzięki obrazkowi Zobacz obrazek Dzień wiecznie zielonych roślin - 19 grudnia polubisz nasz portal ze śmiesznymi obrazkami, bo to właśnie dla takich ludzi jak Ty nasi Moderatorzy oraz Administratorzy całą dobę starają się uzupełniać nasze kategorie z obrazkami i filmikami po to żeby (Wy) pasjonaci obrazków mieli okazję zobaczyć najnowsze i najlepsze obrazki i filmiki.

Tak więc dla przypomnienia, oglądasz właśnie Dzień wiecznie zielonych roślin - 19 grudnia, który został dodany do naszego portalu przez DaVeB do kategorii Wpisy tekstowe dnia 2021.12.19 03:22. Zapraszamy także do obejrzenia innych śmiesznych obrazków. Znajdziecie u nas najnowsze śmieszne filmiki i śmieszne wpisy z internetu i nie tylko.
stat4u