Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych - 29 grudnia

Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych - 29 grudnia
29 grudnia ustanowiono Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych.
To właśnie w okresie grudnia i stycznia przypada okres narodzin tych pięknych zwierząt.
Ekolodzy z WWF alarmują ? życie wielu gatunków zwierząt jest zagrożone ? wszystko za sprawą globalnego ocieplenia. Populacja niedźwiedzi polarnych zmniejsza się z roku na rok za sprawą kłusownictwa, ale w dużej mierze przez zmiany klimatyczne.
Nadzwyczaj duża emisja dwutlenku węgla w atmosferę powoduje ocieplenie, a co za tym idzie topnienie lodowców w Arktyce. Naukowcy ze Światowego Funduszu WWF szacują, iż do 2040 roku naturalne środowisko życia niedźwiedzia polarnego zawęzi się do terenów północnej Kanady
i Grenlandii.

Obecnie populację tych jakże uroczych misiów można spotkać także w Rosji, północnej Norwegii.
27 grudnia 2006 roku Departament Zasobów Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych wpisał niedźwiedzia polarnego na listę zagrożonych wymarciem.
Topnienie lodowców utrudnia znajdowanie pożywienia ? mimo doskonałych warunków do pokonywania dużych dystansów, misie nie mają sił do pokonywania coraz to większych odległości za fokami. Do tej pory przeskakiwały z kry na krę a obecnie pokonują kilometry w arktycznych wodach. Finałem tego jest to, że niedźwiedzie nie dają rady dotrzeć do brzegu i po prostu toną. Miejmy na uwadze los zwierząt, ale i Nasze własne zdrowie ? wystarczy zamiast wsiąść do auta przestawić się na rower, pamiętać by gasić światło gdy nie ma nas w pomieszczeniu?..
?%


Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.

Witaj na największym portalu ze śmiesznymi obrazkami i filmikami w Polsce Gupizna.pl. Jak się tu znalazłeś to zapewne szukałeś śmiesznych filmików lub, obrazków . Najważniejsze, że trafiłeś do nas, bo to wszystko znajdziesz właśnie na Gupizna.pl. Nasza strona portalu to Gupizna.pl jak i największy zbiór z najnowszymi obrazkami i filmikami. Zobacz Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych - 29 grudnia za darmo, bez żadnych ukrytych opłat w formacie graficznym. Znajdziesz tu wiele wiele innych śmiesznych obrazków. Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Cię do przeszukania naszych pozostałych kategorii.
Wierzymy, że dzięki obrazkowi Zobacz obrazek Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych - 29 grudnia polubisz nasz portal ze śmiesznymi obrazkami, bo to właśnie dla takich ludzi jak Ty nasi Moderatorzy oraz Administratorzy całą dobę starają się uzupełniać nasze kategorie z obrazkami i filmikami po to żeby (Wy) pasjonaci obrazków mieli okazję zobaczyć najnowsze i najlepsze obrazki i filmiki.

Tak więc dla przypomnienia, oglądasz właśnie Dzień Narodzin Niedźwiedzi Polarnych - 29 grudnia, który został dodany do naszego portalu przez DaVeB do kategorii Wpisy tekstowe dnia 2021.12.29 20:26. Zapraszamy także do obejrzenia innych śmiesznych obrazków. Znajdziecie u nas najnowsze śmieszne filmiki i śmieszne wpisy z internetu i nie tylko.
stat4u