Dzień bez Przekleństw - 17 grudnia

Dzień bez Przekleństw - 17 grudnia
Wszystkim w Polsce przypominamy, że dziś zgodnie z kalendarzem obchodzimy Dzień bez Przekleństw.

Nim wypowiemy jakieś zdanie, zastanówmy się dwa razy ? język polski jest taki piękny. Największym przekleństwem staje się to, że coraz częściej ludzie podczas wypowiedzi zastępują przecinek wulgaryzmem.
Wkładajmy troszkę więcej wysiłku w to jak mówimy ? nie popadajmy w niemoc językową.

Pamiętajmy również o tym, że najmłodsza część społeczeństwa chłonie takie wyrazy jak gąbka i strasznie psuje Nasz rodzinny język.

Dla niektórych dużym wyzwaniem bywa wyartykułowanie jednej wypowiedzi bez przekleństw, nie mówiąc już o powstrzymaniu się na cały dzień od bogatego repertuaru tzw. ?brzydkich wyrazów?. Ideą Dnia bez Przekleństw jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać emocje. Bo właśnie w celu zredukowania napięcia ludzie przeklinają najczęściej. Co więcej, zespół naukowców z angielskiego Keele University odkrył, że przeklinanie ? zwłaszcza spontaniczne, jako reakcja na bodziec ? redukuje fizyczne odczuwanie bólu. Jednak pomimo iż przekleństwa istnieją tak długo jak sam język, są one powszechnie uważane za objaw prymitywizmu i braku kultury. Nie wszędzie można więc sobie pozwolić na mocniejszą ?wiązankę? ? w niektórych krajach można za to słono zapłacić, a w ekstremalnych przypadkach nawet trafić do aresztu na 15 dni ? jak pewien ukraiński uczeń, który nadużywał wulgaryzmów na internetowym czacie. Przekleństwa, tak jak cały system języka, ewoluują. Na przykład, nacechowane pejoratywnie słowo dziwka jeszcze kilkaset lat temu było neutralne i oznaczało dziewczynę. Słowo dupa z kolei oznaczało niegdyś po prostu zagłębienie. Z czasem zaczęło odnosić się prawie wyłącznie do zagłębienia w ludzkim ciele i dziś uznawane jest za niecenzuralne ? choć daleko mu to prawdziwych polskich wulgaryzmów, które w najbardziej skrajnych przypadkach mogą pełnić nawet funkcję przecinka.
?%


Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.

Witaj na największym portalu ze śmiesznymi obrazkami i filmikami w Polsce Gupizna.pl. Jak się tu znalazłeś to zapewne szukałeś śmiesznych filmików lub, obrazków . Najważniejsze, że trafiłeś do nas, bo to wszystko znajdziesz właśnie na Gupizna.pl. Nasza strona portalu to Gupizna.pl jak i największy zbiór z najnowszymi obrazkami i filmikami. Zobacz Dzień bez Przekleństw - 17 grudnia za darmo, bez żadnych ukrytych opłat w formacie graficznym. Znajdziesz tu wiele wiele innych śmiesznych obrazków. Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Cię do przeszukania naszych pozostałych kategorii.
Wierzymy, że dzięki obrazkowi Zobacz obrazek Dzień bez Przekleństw - 17 grudnia polubisz nasz portal ze śmiesznymi obrazkami, bo to właśnie dla takich ludzi jak Ty nasi Moderatorzy oraz Administratorzy całą dobę starają się uzupełniać nasze kategorie z obrazkami i filmikami po to żeby (Wy) pasjonaci obrazków mieli okazję zobaczyć najnowsze i najlepsze obrazki i filmiki.

Tak więc dla przypomnienia, oglądasz właśnie Dzień bez Przekleństw - 17 grudnia, który został dodany do naszego portalu przez DaVeB do kategorii Wpisy tekstowe dnia 2021.12.17 20:44. Zapraszamy także do obejrzenia innych śmiesznych obrazków. Znajdziecie u nas najnowsze śmieszne filmiki i śmieszne wpisy z internetu i nie tylko.
stat4u