Dzień Sekretarki i Asystentki - 25 stycznia

Dzień Sekretarki i Asystentki - 25 stycznia
Święto obchodzone w wielu krajach w ostatnią środę kwietnia (w Polsce również w styczniu) ? ma na celu docenienie pracy pracowników biurowych, takich jak sekretarki, asystentki czy recepcjonistki. Sam pomysł pojawił się w już w latach 50. ubiegłego wieku, kiedy amerykański rynek pracy boleśnie odczuwał brak wykwalifikowanych pracowników administracyjnych. Oficjalny wydźwięk ten inicjatywie dał sam sekretarz handlu Charles Sawyer, który w 1952 roku ogłosił Tydzień Sekretarek. Obecnie w Dzień Sekretarki i Asystentki ? zwłaszcza na Zachodzie ? organizowane są imprezy i konkursy dla pracowników, a panie mogą również liczyć na drobne upominki w postaci kwiatów, słodyczy czy nawet czasu wolnego. Święto ma nie tylko wyeliminować powszechne przeświadczenie, że stanowisko sekretarki czy asystentki zajmują zwykle kobiety niewyedukowane, ale również promować ten zawód wśród mężczyzn (którzy w Polsce stanowią zaledwie 10% zatrudnionych na stanowiskach asystenckich). W Polsce dzień ten obchodzony jest od kilku lat, nie tylko w korporacjach. Na uroczystościach zorganizowanych w Business Centre Club w 2010 pojawili się nawet przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej.
?%


Komentarze

Musisz być zalogowany, żeby skomentować ten obiekt.

Witaj na największym portalu ze śmiesznymi obrazkami i filmikami w Polsce Gupizna.pl. Jak się tu znalazłeś to zapewne szukałeś śmiesznych filmików lub, obrazków . Najważniejsze, że trafiłeś do nas, bo to wszystko znajdziesz właśnie na Gupizna.pl. Nasza strona portalu to Gupizna.pl jak i największy zbiór z najnowszymi obrazkami i filmikami. Zobacz Dzień Sekretarki i Asystentki - 25 stycznia za darmo, bez żadnych ukrytych opłat w formacie graficznym. Znajdziesz tu wiele wiele innych śmiesznych obrazków. Nie pozostaje nam już nic innego jak zaprosić Cię do przeszukania naszych pozostałych kategorii.
Wierzymy, że dzięki obrazkowi Zobacz obrazek Dzień Sekretarki i Asystentki - 25 stycznia polubisz nasz portal ze śmiesznymi obrazkami, bo to właśnie dla takich ludzi jak Ty nasi Moderatorzy oraz Administratorzy całą dobę starają się uzupełniać nasze kategorie z obrazkami i filmikami po to żeby (Wy) pasjonaci obrazków mieli okazję zobaczyć najnowsze i najlepsze obrazki i filmiki.

Tak więc dla przypomnienia, oglądasz właśnie Dzień Sekretarki i Asystentki - 25 stycznia, który został dodany do naszego portalu przez DaVeB do kategorii Wpisy tekstowe dnia 2021.01.25 23:54. Zapraszamy także do obejrzenia innych śmiesznych obrazków. Znajdziecie u nas najnowsze śmieszne filmiki i śmieszne wpisy z internetu i nie tylko.
stat4u